Haber

Eksi 5 derecede ucuz et siparişi

Erzurum’da vatandaşlar, eksi 5 derece soğuk ve yoğun kar yağışı altında ucuz et almak için Et ve Süt Kurumu (ESK) mağazası önünde uzun kuyruk oluşturdu.

Etin piyasadan daha ucuza satıldığı ESK mağazalarının önünde uzun kuyruklar oluştu. Erzurum merkez Yakutiye İlçesi Gez Mahallesi’nde soğuk hava ve kar yağışına aldırış etmeden ESK mağazası önünde kuyruğa giren vatandaşlar, “Milletvekilleri ne yapıyor? Aldıkları para benim olsun. Altı milletvekili olan şu Erzurum’un haline bakın? tepki gösterdi.

Sözcü’den Orhan Bozkurt’un haberine göre, Et için sırada bekleyen vatandaşlar, “Bu kış memlekette acıdan öleceğiz. 8 bin lira maaş veriyorlar. Biz ortadayız. Hayvancılık ve tarım bölgesi olan bir yerde etsizliği yaşıyoruz. Sabah 5’ten beri burada kar altında et kuyruğundayız. Bu milletin halidir. Türkiye’yi bu hale getirdiler. Bakın 500 metrelik sıra var” dedi.

Nüfusunun yüzde 45’inin tarım ve hayvancılıkla geçimini sağladığı Erzurum’un yüzde 63’ü meralardan oluşuyor. Türkiye’nin “et deposu” olarak bilinen ve “hayvancılığın başkenti” olarak anılan Erzurum, 16 milyon dekarla Türkiye meralarının yüzde 11’inden fazlasına sahip.

habersorgun.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu