Haber

Siirt’te çıkan orman yangını söndürüldü mü? Siirt’teki yangında son durum nedir?

Siirt Siirt’teki orman yangınında son durum nedir merak edilirken, Siirt’teki orman yangını söndürüldü mü sorusuna yanıt aranıyor. Siirt’te çıkan orman yangını söndürüldü mü? Siirt’teki yangında son durum nedir? sorular geliyor Siirt’te çıkan orman yangını söndürüldü mü? Siirt’teki yangında son durum nedir? Detaylar burada…

SİİRT’TE ORMAN YANGINI SÖNDÜRÜLDÜ MÜ?

Siirt’in Baykan ilçesinde çıkan orman yangını birçok ilden gelen takviyelerle kontrol altına alındı. Yangına 5 adet su fıskiyesi, 10 adet ilk müdahale aracı, 4 adet itfaiye ve 1 adet iş makinesi ile müdahale edildi. Yaklaşık 50 dönüm yanan meşe ormanı alanında çıkan yangın, saatler sonra kontrol altına alındı.

SİİRT YANGININDA SON DURUM NE?

Baykan ilçesine bağlı Meşelik köyünde gece saatlerinde çıkış nedeni belirlenemeyen yangın çıktı. Batman, Siirt, Mardin, Bitlis ve Diyarbakır Orman İşletme Müdürlüklerinin takviyesi ile 5 adet sprinkler, 10 adet ilk müdahale aracı, belediyelere ait 4 adet itfaiye aracı ve 1 adet iş makinesi kullanıldı. Yaklaşık 50 dönümlük alanı yakan meşe ormanlık alanda çıkan yangın, saatler sonra kontrol altına alındı.

Siirt Orman İşletme Müdürü Hüseyin Yaklav liderliğinde 30 orman personeli, 5 orman muhafaza memuru, operasyon amirliği, operasyon müdürü, 15 jandarma ve 10 korucu ile bölgede önlemler alınıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu